Marcin Wydra | Capital Legis – Kancelaria Prawno-Podatkowa

Marcin Wydra

Adwokat

PRAWO UMÓW | SPORY SĄDOWE | FUZJE I PRZEJĘCIA

Specjalizuje się w prawie handlowym i gospodarczym, prawie cywilnym, prawie umów handlowych, prawie cywilnym, prawie energetycznym, prawie spółek, prawie nieruchomości oraz sporach sądowych.

Doświadczony prawnik z ponad piętnastoletnim doświadczeniem zawodowym specjalizujący się w świadczeniu kompleksowej obsługi prawnej dla polskich i międzynarodowych przedsiębiorców oraz grup kapitałowych, działających w branżach inwestycyjnej, produkcyjnej, usługowej i meblarskiej. Uczestniczył w negocjacjach z dostawcami technologii oraz redagowaniu dokumentacji transakcyjnej w ramach realizacji projektu budowy instalacji do termicznego przekształcania odpadów drewnopochodnych w wysokosprawnej kogeneracji. Prowadził negocjacje i samodzielnie przygotował dokumentację prawną umożliwiającą zbycie biogazowni, jak również doradzał i opracowywał dokumenty prawne, umożliwiające realizację przedsięwzięcia polegającego na budowie elektrociepłowni zasilanej biopaliwem.

Świadczy szeroko rozumianą obsługę prawną i korporacyjną, przygotowując i opiniując umowy związane z prowadzoną działalnością gospodarczą, reprezentując interesy klientów podczas negocjacji oraz postępowań sądowych. Prowadzi i nadzoruje procesy due diligence, transakcje związane z zakładaniem, nabywaniem, łączeniem, przekształcaniem oraz sprzedażą przedsiębiorstw lub ich zorganizowanych części. Uczestniczył w różnorodnych procesach reorganizacyjnych (w tym transgranicznego połączenia odwrotnego). Posiada bogate doświadczenie w zakresie przygotowywania i opiniowania umów inwestycyjnych oraz w doradztwie w zakresie zabezpieczeń umownych. 

Praktyki

Doradztwo

Kompleksowe wsparcie merytoryczne przedsiębiorców w każdym aspekcie funkcjonowania ich biznesu.

Zobacz więcej Zwiń

Regulacje prawne

Sprawdzone metody na dostosowanie organizacji do szybko zmieniających się wymogów prawnych.

Zobacz więcej Zwiń